Proeven van lokaal vakmanschap
Lokaal voedsel heeft veel voordelen. Producten zijn vaak verser, leggen minder kilometers af en ondersteunen ondernemers uit de eigen regio. Toch zijn veel inwoners zich er niet van bewust hoeveel mooie producten er vlakbij huis worden gemaakt.
Daarom bezocht raadslid Christel van der Stouw de weekmarkt in Harderwijk. Bij een speciale stand met streekproducten sprak zij met betrokkenen over een project van Greendish dat zich richt op het versterken en beter zichtbaar maken van het lokale voedselnetwerk in Harderwijk en Zeewolde.
Tijdens het bezoek werd niet alleen gesproken over de kansen voor lokale voedselmakers, maar ook volop geproefd. De kraam op de weekmarkt liet zien dat de regio een verrassend breed aanbod heeft aan verse en hoogwaardige producten.
Volgens Harderwijk Anders verdienen deze producten een grotere plek in het dagelijks leven van inwoners. Een sterke lokale voedselketen zorgt niet alleen voor vers en kwalitatief goed eten, maar draagt ook bij aan een duurzame economie en een sterke verbinding tussen producent en consument.
De partij vindt het belangrijk dat lokale ondernemers, boeren en producenten zichtbaar zijn en kansen krijgen om hun producten dichter bij de inwoners te brengen. Juist de korte afstand tussen maker en consument biedt mogelijkheden die nog beter benut kunnen worden.
Harderwijk Anders is benieuwd naar de ideeën van inwoners. Hoe kunnen producten van voedselmakers uit de regio beter beschikbaar worden gemaakt voor inwoners van Harderwijk en Hierden?