Flexibel en levendig park

Op 10 juni 2024 dienden wij samen met andere partijen een motie in om het Waterfrontpark flexibel en toekomstbestendig in te richten. In het oorspronkelijke plan zat een flinke horecagelegenheid van zo’n 200 m² met terras. Wij vonden dat te groot voor deze plek. Een park is geen horecaplein.

Wat wij wél willen?
Een park waar iets kan gebeuren.

Met onze motie hebben we gestuurd op een kleine kiosk in plaats van een groot pand. En belangrijker: voorzieningen waarmee buurtinitiatieven en kleine evenementen mogelijk worden. Denk aan stroompunten, wateraansluiting en ruimte voor een buurtfeest.

Liever een park waar inwoners zelf iets organiseren, dan een park waar één horecagelegenheid de ruimte inneemt. Dat past ook bij wat we in ons programma schreven over wijken en buurten: inwoners invloed geven op hun omgeving en verbinding stimuleren

Een park moet niet alleen mooi zijn op papier.
Het moet gebruikt worden. Geleefd worden.

In dezelfde vergadering vroegen we ook om samen met inwoners een passende naam voor het park te kiezen .Want als het van ons allemaal is, mag de stad ook meedenken.

Geen park om naar te kijken.
Maar een park om samen te gebruiken. Flexibel en levendig park

2024 Waterfrontpark